Дистанційна робота з РС у «нових умовах реальності»

Дистанційна робота з РС у «нових умовах реальності»
COVID 19 Стаття

Ми розуміємо, що не всі мають роботу, яка вимагає від них роботи вдома під час пандемії COVID-19. Ви можете бути працівником галузі охорони здоров’я, працювати в роздрібній торгівлі або на будівництві, чи бути вчителем. Для декого проблеми, пов'язані з роботою вдома, — взагалі не проблема.

Але ті з вас, хто працює вдома, могли постати перед кількома перешкодами, пристосовуючись до віддаленої роботи. Багатьом було складно знайти рівновагу між роботою та особистим життям, забезпечити добробут та впоратися з відсутністю гарантії робочого місця. А для людей, які живуть з розсіяним склерозом (РС), це могло видатися ще важчим, якщо симптоми РС впливали на робоче життя до пандемії.

Remote working_quote

Тут ми дізнаємося, як знайти правильну рівновагу між життям вдома та роботою, дамо поради про те, як залишатися здоровими, працюючи вдома, а також обговоримо підводні камені та переваги нового способу роботи.

Хоча усім потрібен час, щоб пристосуватися до роботи вдома, немає лиха без добра, тому новий спосіб роботи має багато позитивних моментів.

remote working co2

До переваг, які ми відзначаємо для всіх, належить зменшення викидів CO2, яке спостерігалося в усьому світі внаслідок того, що менша кількість людей їздила на роботу. Ми також змогли заощадити час та гроші, що витрачали на подорожі на роботу і додому — це дало більше часу на спілкування з близькими та ті зайняття, на які раніше, можливо, бракувало часу. Наприклад, в цьому році багато людей частіше почали самостійно готувати вечері вдома.

А особам, які живуть з РС, ця повсюдна зміна способу роботи принесе ще більше переваг. Багато роботодавців тепер більш готові для гнучкості, яку пропонує дистанційна робота, а це означає, що люди, які живуть з РС, можуть продовжувати працювати вдома, коли необхідно, а не лише в часи COVID. Цей рік обмежень також допоміг широкій громадськості краще зрозуміти життя з обмеженнями внаслідок хронічних захворювань. Сподіваюся, в майбутньому це сприятиме кращому обслуговуванню людей з такими захворюваннями, як РС.

Досягнення гармонійної рівноваги між здоров'ям, роботою та особистим життям

Встановлення здорової рівноваги між роботою та особистим життям може допомогти підтримувати належний ритм та розпорядок у повсякденному житті, зберігаючи психічне здоров’я, сприяючи продуктивності та забезпечуючи дорогоцінний час із близькими.

Remote working

«Звичайно, мені допомогло те, що я могла працювати у піжамних штанах!»
– Дженні, живе з РС

 

Хоча гнучкість дистанційної роботи дає деякі переваги, ви можете постати перед труднощами, намагаючись відокремити робоче життя від домашнього. Але важливо встановлювати межі та дотримуватися їх! Може статися так, що вам доведеться працювати трохи довше звичайного робочого дня, але слід прагнути максимально зводити такі випадки до мінімуму.

Спробуйте включити до свого повсякденного життя щось із наступних занять, щоб підтримувати розпорядок дня і здорову рівновагу між роботою та особистим життям:

Remote working routing

Підживлюйте тіло правильною їжею

Коли ви починаєте працювати вдома, здорові звички, здобуті раніше, іноді можуть відійти на другий план. Однак, якщо ми не піклуємося про себе, може постраждати здатність ефективно працювати. Це стосується всіх, але особливо важливо для людей, які живуть із РС, через такі симптоми, як втомлюваність, що вже можуть заважати повсякденному життю.

Healthy

Хоча не існує конкретного раціону харчування, який міг би однаково допомогти всім людям з РС, багато хто виявив переваги переходу на здоровіше харчування. Для людей з РС здорове та збалансоване харчування може позитивно позначитися на рівні енергії та настрої. Воно також може допомогти полегшити певні симптоми РС, зокрема біль, когнітивні порушення і втомлюваність.

Коли більшу частину дня ми сидимо вдома, нам легше перекусити та зробити менш здоровий вибір. Але, на щастя, ви можете керувати власним раціоном харчування. Докладіть зусиль, щоб дотримуватися режиму, який існував в офісі, та намагайтеся вживати усі групи продуктів протягом дня, обмежуючи кількість споживання жирної, солодкої та солоної їжі. Також не зашкодить додати більше фруктів та овочів у поточний раціон. Додавайте їх в страви або готуйте смузі!

Ведення щоденника для відстеження почуттів

Якщо ви щосили намагаєтеся керувати своїм рівнем енергії, працюючи вдома, ви можете отримати користь від відстежування самопочуття в щоденнику. Оцінюючи свій рівень втомлюваності в різний час доби та відносно різних видів діяльності, ви зможете визначити закономірності втомлюваності, якими можна поділитися з неврологом або медсестрою, що спеціалізується на РС. Також це принесе користь, оскільки дасть змогу встановити обсяг роботи, який ви можете взяти на себе, та час впродовж дня, коли ви, швидше за все, будете найменш втомлені.

Diary

Подібним чином, якщо ви відчуваєте «затьмарення свідомості», можливо, вам буде корисно це зафіксувати. Якщо здатність чітко мислити та зосереджуватися на своїй роботі більше страждає вдома, це може допомогти зрозуміти причини.

Важливість регулярних контактів з колегами

Життя з РС, самотність та ізоляція можуть не бути для вас новиною. Але з переходом на дистанційну роботи ці почуття могли повернутися або стати більш очевидними, ніж раніше.

Важливо підтримувати регулярні контакти з колегами — це допоможе відчути, що ви берете участь у розмовах, які зазвичай відбуваються в офісному середовищі. Чому б не зробити короткий відеодзвінок вдень чи не поговорити по телефону в неробочий час.

Remote working

Звичайно, це трохи різні речі, але невеликі справи для підтримки відносин на робочому місці можуть робити дива, допомагаючи почуватися менш самотніми та більш пов'язаними з людьми у нашому житті.

Цей рік був складним. Але вас має втішати той факт, що після важкого часу багато людей переживають період особистісного росту. Чи то підвищене почуття впевненості в собі, чи то глибше почуття вдячності або усвідомлення того, що дійсно має для вас найбільше значення — після важких обставин люди нерідко відчувають, що виросли.

Проте, проблеми із гарантуванням зайнятості та відсутність повсякденної соціальної взаємодії з іншими людьми продовжують викликати у багатьох стрес та почуття ізоляції, тому не будьте надто суворі до себе, якщо досі намагаєтеся впоратися з дистанційною роботою. Існує безліч Інтернет-ресурсів, які можуть надати інформацію та запропонувати вам підтримку.

Якщо ви почуваєтеся ізольованими або шукаєте більше соціальної взаємодії з людьми, з якими відчуваєте зв'язок, чому б не приєднатися до спільноти «MS One to One» у Facebook, Twitter чи Instagram щоб поспілкуватися з іншими людьми, які живуть з РС.

Дізнайтеся, як отримати максимум від спільноти осіб з РС тут

Чи була ця інформація корисною?