Не здаватися в «нових умовах реальності» з РС

Не здаватися в «нових умовах реальності» з РС
COVID 19 Стаття

Ви не маєте соромитися, якщо ваше фізичне або психічне здоров'я постраждало в цьому році. Багато людей через COVID-19 щосили намагалися підтримувати здоров'я та зберегти здорові звички, незалежно від того, чи страждають вони на розсіяний склероз (РС). Але існують речі, які ви можете зробити, щоб повернути стан фізичного та психічного здоров'я до норми.

Читайте далі, щоб дізнатися про широкий вплив пандемії COVID-19 на людей, які живуть з РС, зв'язок стану фізичного та психічного здоров'я, а також знайти поради, які допоможуть залишатися здоровими в «нових умовах реальності».

Ми усвідомлюємо реальність негативного впливу COVID-19 на життя людей, що живуть із РС. Опитування, проведене Shift.ms, визначило психічне здоров'я як фактор, на який значно вплинула поява COVID-19, при цьому 33 % людей, що живуть з РС, зазнали погіршення симптомів у результаті впливу пандемії на стрес, тривогу або добробут.

«Телефонні дзвінки замість особистих зустрічей та відкладення моєї щорічної МРТ змусили мене турбуватися, оскільки я відчуваю недогляд за моїм станом»,
– людина, яка живе з розсіяним склерозом, Великобританія

 

Можливо, вам довелося пристосовуватися до віртуального догляду зі зменшенням контактів з медичною командою та потенційним перериванням лікування РС, що призвело до стресу та занепокоєння. Або, можливо, ви сильніше відчули самотність та поганий настрій через те, що довелося проводити час в ізоляції та далеко від близьких. Багато людей, які живуть із РС, стурбовані тим, що мають підвищений ризик зараження COVID-19, тож ви не самотні, якщо ці занепокоєння також спадали вам на думку.

Staying well

Але важливо пам’ятати, що ви не самотні у своєму досвіді чи емоціях та почуттях. Якщо вам важко впоратися, не соромтеся спілкуватися з лікарем — він допоможе обговорити ваші проблеми та дасть необхідні поради і підтримку.

Позбавтеся занепокоєння, з'ясувавши, що до чого. Дізнайтеся про поширені помилки, пов'язані з COVID-19 та РС, просто зараз

Коли йдеться про «розум» та «тіло», люди ставляться до них як до двох різних речей. Але не слід поспішати та сприймати їх окремо. Насправді, коли йдеться про стан фізичного та психічного здоров'я, вони надзвичайно взаємопов’язані. Погіршення фізичного здоров'я може значно підвищити ризик погіршення психічного здоров'я, а проблеми з психічним здоров'ям можуть мати подібний вплив на ймовірність розвитку певних станів фізичного здоров'я.

Стан фізичного та психічного здоров'я також може вплинути на здоров’я мозку. Наприклад, у осіб літнього віку позитивне психічне самопочуття пов’язане з кращими когнітивними функціями. Як об'єм мозку, так і когнітивні функції — це важливі складові здоров'я мозку, що допомагають захистити вас від прогресування фізичних вад та когнітивних порушень у житті з РС та, у такий спосіб, зменшити вплив РС на якість життя.

Ось чому важливо піклуватися як про розум, так і про тіло, щоб захистити своє здоров’я та зберегти добре самопочуття при РС.

Поради щодо фізичного здоров’я

Staying well_v0.2_1. Physical - Eat Healthily_0

 

Дізнатися більше
 

Staying well_v0.2_2-1

Дізнатися більше
 

Поради щодо психічного здоров'я
 

Staying well_v0.2_1. Mental - Educate

Дізнатися більше
 

Staying well_v0.2_2. Mental - Be honest

Дізнатися більше
 

Staying well_v0.2_3. Mental - YouselfStaying well_v0.2_4. Mental - sleepStaying well_v0.2_5. Mental - Nature


 

Чи була ця інформація корисною?