«Твій внутрішній лобстер»

Joao with Covid mask
COVID 19 Стаття

Автор блога: Жоао Медейрос

Безперечно, COVID-19 залишив у світі невитравний слід. Поки люди в усьому світі пристосовуються, щоб перебувати у безпеці, як люди, що живуть з РС, ми маємо запитати себе: «Чи я захищений від Covid настільки, що наражаю на ризик своє захворювання на РС?» Іншими словами, чи страх заразитися коронавірусом утримує нас від пошуків необхідної допомоги та підтримки?

Для нас важливо розкрити усі карти та чесно поглянути на свої дії.

Незважаючи на те, що іноді важко знайти рівновагу між ризиком РС та зараженням COVID-19, я завжди звертаюся по інформацію до Національної служби охорони здоров’я (НСОЗ) та навіть брав участь у проєкті, який популяризує мій невролог, в межах якого впродовж майже 30 хвилин він дізнавався про те, що турбує нас найбільше. Мене турбував доступ до ліків, які зараз надаються у вигляді двох упаковок, щоб уникнути надто великого скупчення людей під час візитів до лікарні. Ще мене турбувало приймання ліків від РС та доцільність припинення терапії. Відповідь — ні! Ми ніколи не повинні переривати приймання ліків від РС, оскільки вони потрібні нам постійно.

На додаток до цієї ініціативи, платформа НСОЗ створила дуже корисні попередження, як от:

  • Уникайте публічних зустрічей та натовпу.
  • За кожної можливості уникайте використання громадського транспорту.
  • За кожної можливості використовуйте альтернативи регулярним особистим візитам до лікаря (наприклад, консультуйтесь по телефону).
  • Доглядачі та члени родини, які мешкають із людиною, що страждає на РС, або регулярно відвідують її, також мають дотримуватися цих рекомендацій, щоб зменшити шанс занести інфекцію COVID-19 додому.

Це нагадує мені про лобстерів.

Щоб лобстер міг рости, на різних етапах життя він має скинути старий панцер та почати створювати новий. Це означає, що близько 20—30 хвилин лобстер вразливий для хижаків, оскільки йому нічим захистися.

Однак, якщо він не наважиться побути вразливим, він ніколи не виросте до більшого розміру.

Іншими словами, щоб щасливо розвиватися, лобстер має почуватися комфортно, коли йому некомфортно.

Фактично, це те, що маємо робити і ми.

Пацієнтам з РС справді може бути складно приймати рішення за межами COVID-19. Фактично, це змусило мене перепланувати своє життя. Спочатку цей факт збентежив мене, але зараз я його прийняв.

Я виявив, що ізоляція не означає самотність або бездіяльність. Для мене це була унікальна можливість насолоджуватися привілеєм проводити час зі своєю сім'єю щохвилини щодня, що мені насилу вдавалося робити раніше, навіть у вихідні. Я присвятив себе речам поза зоною комфорту, які, зазвичай, відклав би на потім. Читання, письмо та прослуховування музики — ось що підтримувало мозок у цей час.

Я також вважаю, що Zoom — принципово важливий інструмент у моїй повсякденній роботі. Він дозволив мені знайти друзів, навіть не виходячи з дому. Він також допоміг мені не відчувати ізольованості від тих, з ким я проводив час щодня. Фактично, я відчув свою справжню причетність до колективу, незважаючи на те, що під час пандемії не бачив так багато людей, як до неї. Знання того, що інші люди також здорові, робить цю нову реальність трохи більш витримуваною.

Застосування нових методів під час пандемії допомогло мені слідкувати за РС та дозволило займатися справами і працювати. Цей період допоміг мені покращити процес прийняття рішень, хоча існують ризики, пов'язані з прийняттям рішень щодо COVID та підтримкою лікування РС, оскільки тепер воно вимагає більших роздумів для того, що колись було простим рішенням.

Інше ставлення до речей, наприклад, протистояння РС одночасно з COVID-19, створило цінність не лише для мене, а й для інших, наприклад, співробітників галузі охорони здоров’я, родини, друзів, які є нашою найкращою підтримкою.

Ви також можете знайти цінність, якщо позбудетеся страху так само, як лобстери скидають свої панцери.

Жоао Медейрос

Чи була ця інформація корисною?