Як отримати найбільше користі від дистанційної медичної допомоги

Як отримати найбільше користі від дистанційної медичної допомоги
COVID 19 Стаття

Термін «дистанційна медична допомога» використовується для опису всіх видів віртуального медичного обслуговування, від телефонних розмов до відеодзвінків.

З початку пандемії COVID-19 у багатьох людей із розсіяним склерозом (РС) змінився спосіб лікування РС. Для багатьох людей, незалежно від їхнього бажання, віртуальні відвідини лікаря замінили особисті зустрічі.

Майже половина людей із РС стурбовані тим, що віртуальне обстеження не таке ретельне, як під час особистої зустрічі, тому немає нічого дивного у відчутті невпевненості при спілкуванні з медичною командою у разі використання цього нового способу спілкування. Однак схоже, що ця «нова норма» залишиться з нами протягом досить тривалого часу. Хоча перехід на дистанційну медичну допомогу може бути важким як для вас, так і для медичної команди, це не значить, що якість лікування РС погіршиться.

Щоби не збитися зі шляху, регулярно спілкуйтеся зі своїм неврологом та медсестрою, що здійснює догляд за хворими із РС, щоби постійно контролювати РС, та готуйтеся до прийомів у лікаря, щоб оптимізувати час контакту з медичною командою.

telemedicine

Якщо зміни викликають у вас занепокоєння, пам’ятайте, що вони не обов’язково в гірший бік і зі змінами з’являються нові можливості. Переважна більшість відвідин лікаря перед пандемією були очними. Але тепер, коли рівень досвіду в дистанційній медичній допомозі постійно зростає, лікарі знаходять способи використовувати її з користю для себе та своїх пацієнтів.

Погляньте на деякі позитивні сторони віртуальних зустрічей:

own home

Ви перебуваєте у власному домі
Багато людей відчувають себе більш розслаблено, якщо для відвідування лікаря не потрібно виходити з будинку. Перебування в середовищі, в якому ви щасливі та з яким добре знайомі, може допомогти розслабитися та надати тої впевненості, якої ви зазвичай не маєте, перебуваючи в кабінеті лікаря. Часто це сприяє змістовнішим бесідам з неврологом або медсестрою, що здійснює догляд за хворими з РС, та більш продуктивним візитам.
 

Speech bubbles

Більш близькі взаємини зі своїм неврологом
Дистанційна медична допомога також дає змогу побудувати більш міцні взаємини з неврологом та медичною сестрою. Вони бачать або чують вас у звичному вам середовищі. Це неймовірно корисно для всіх учасників. Вони можуть краще зрозуміти та пізнати вас як людину, що дає їм змогу надавати допомогу, яка краще підходить вам та вашим пріоритетам.

Money

Заощадження грошей
Все залежить від того, яким видом транспорту ви зазвичай користуєтеся, але іноді це можливість заощадити багато грошей, оскільки не треба їхати на прийом.

Checkmark

Зручність
Окрім фінансової вигоди від скасування необхідних поїздок, віртуальні зустрічі також можуть заощадити величезну кількість вашого часу. Чим менше змін щоденного розпорядку, тим більше у вас вільного часу. Відсутність необхідності у поїздках завдяки телефонному або відеозв’язку також значно знизить навантаження, якщо вам буде важко пересуватися.

«Дистанційна медична допомога змінила мої стосунки з пацієнтами, оскільки я бачу їх у їхньому домі. Я можу побачити кішку або собаку, яких вони дуже люблять, можливо, когось, хто живе з ними, або їхні улюблені витвори мистецтва чи щось, що вони зробили самі. Це дивовижно!» — д-р Райлі Боув, консультант-невролог та спеціаліст із РС, США

Входження до світу дистанційної медичної допомоги може приголомшити, особливо якщо ви не так добре знайомі із задіяними технологіями. Вам може здатися, що стан захворювання буде відслідковуватися не так ефективно. Але це не обов’язково так! Підготовка має ключове значення, і ви можете зробити багато речей, щоб отримати максимальну користь від віртуальних зустрічей.

По-перше, вам потрібно вирішити зі своїм лікарем, як ви збираєтеся його відвідувати.

video call

Якщо ви плануєте спілкуватися по відеозв’язку, заздалегідь налаштуйте на телефоні, планшеті чи комп’ютері відповідну програму, а якщо вам потрібна допомога — попросіть друга або члена сім’ї.

Incoming call

У разі прийому по телефону ваш невролог або медсестра, що здійснює догляд за хворими з РС, можливо, будуть телефонувати декілька разів, щоби додзвонитися. Але ви повинні переконатися, що ваш телефон не вимкнено, щоби не пропустити їхні дзвінки.

Monitor

Відстежуйте свої симптоми
Вашому неврологу або медичній сестрі може бути важко відслідковувати ваш прогрес на відстані, тому чим більше інформації ви можете їм надати, тим краще. Спробуйте скористатися електронною таблицею на комп’ютері або спеціальною програмою на смартфоні чи планшеті, щоби відстежувати свої симптоми. Ви також можете записати симптоми, які хочете обговорити, у якості нагадування на наступному прийомі. Ви завжди можете попросити друзів або сім’ю розповісти про їхні спостереження з приводу ваших симптомів, якими ви зможете поділитися з медичною командою.

Remove distractions

Приберіть відволікаючі чинники
Коли настає час для прийому, спробуйте усунути будь-які чинники, що можуть вас відволікти або скоротити час спілкування з неврологом. Важливо знизити ймовірність того, що вас потурбують, оскільки це допоможе вам зосередити всю свою увагу на прийомі. Наприклад, ви можете піти в тиху кімнату в будинку, де найменше відволікаючих чинників. Якщо у вас є діти, можливо, буде корисно попросити партнера зайняти їх.

Тепер ви знаєте, які переваги може принести дистанційна медична допомога та як найкраще підготуватися до віртуальних прийомів. Далі вам слід ознайомитися з порадами та підказками нижче, які допоможуть зробити ваш перехід до дистанційної медичної допомоги максимально простим і легким. Не хвилюйтеся — ви швидко опануєте віртуальні прийоми!

support

Попросіть підтримки
Ваш невролог та медична сестра розуміють, що ідея дистанційної медичної допомоги є новою для багатьох людей. Не соромтеся звернутися до них, якщо хочете дізнатися, як працює дистанційна медична допомога та чого слід очікувати.

talk to your doctor guide

Діліться усіма подробицями
Пам’ятайте, ці зустрічі стосуються лише вас. Те, що вони не відбуваються віч-на-віч, не означає, що тепер треба остерігатися розповідати правду про свій стан. Залиште своє его позаду. Чесність та відкритість, як і раніше, мають ключове значення.

Чому би не створити власні рекомендації щодо бесіди з лікарем, щоб допомогти собі спланувати теми для обговорення під час прийомів і підтримувати бесіду в потрібному руслі.

Tablet

Прийміть зміни
Ми розуміємо, що є деякі потреби, які просто неможливо задовольнити за допомогою дистанційної медичної допомоги, та існує багато причин, чому деяким людям може бути складно спілкуватися віртуально. Але у разі дистанційного прийому можна зробити дуже багато речей так само ефективно. Спочатку це може бути важко, але спробуйте прийняти ці зміни. І якщо ви відчуваєте труднощі або вважаєте, що якість лікування погіршилася, поговоріть зі своїм неврологом, що здійснює догляд за хворими з РС.
Вони будуть більш ніж раді допомогти!

Чи була ця інформація корисною?