Визначте свої цілі

Визначте свої цілі

Оцінити, як просуваються справи, або кинути собі виклик, щоб зробити щось нове, можна не тільки на Новий рік. Завжди важливо думати про те, чого ви прагнете, і про все, що може змінити ваше життя на краще.  

Визначення цілей може допомогти вам у цьому, і навіть незначні проблеми можуть суттєво впливати на ваше життя та з часом перетворитися на позитивні звички. Щоб допомогти вам почати, ми запитували людей, які живуть з розсіяним склерозом (РС), про те, наскільки корисною для них була постановка цілей, і просили дати будь-які поради, якими вони хотіли б поділитися, щоб надихнути вас!

Невеликі зміни можуть стати першим кроком на шляху до досягнення великих цілей. Адаптація вашого життя із розсіяним склерозом (РС) до вашого стану може стати звичайною частиною щоденної рутини — іноді навіть без вашого усвідомлення цього. Проте так не повинно бути. Не варто відмовлятися від вашого звичного способу життя або улюблених занять через ваш стан.

Тож подумайте про те, чого ви хочете від життя поза межами РС, і про те, що це змінить для вас. Якщо ви хочете щось зробити, визначення мети може допомогти вам досягти її за підтримки команди ваших лікарів, друзів і членів сім’ї.

Барбара

«Я думаю про те, що в глибині душі я хотіла б отримати щось від РС, адже він забрав у мене так багато. Коли мені вперше встановили діагноз, я щосили намагалася отримати диплом. Тепер я планую розпочати  роботу над докторською дисертацією восени — все завдяки цьому першому кроку в невідомість».
Барбара,
живе з РС

Цілі у кожної людини — індивідуальні. Однак прийняття змін, незалежно від того, великі вони або незначні, може суттєво впливати на ситуацію. Це ті перші кроки до мети, які можуть змінити ваше життя.

«Іноді найменший крок у правильному напрямку стає найбільшим кроком у твоєму житті. Якщо потрібно, то навшпиньках, але зроби цей крок» 
Наїм Каллавей

Щоб стимулювати появу ваших ідей, нижче наведено кілька цілей, яких досягли інші люди, що живуть із розсіяним склерозом. Натисніть на крапки, щоб перейти до наступного прикладу.

Swim

«Цього літа я ходив плавати майже щотижня» 
Учасник спільноти, який живе з РС

Walking the dog

«Встав з ліжка та почав вигулювати собаку»
Учасник спільноти, який живе з РС

weight lifting

«Я почав піднімати важку вагу після встановлення діагнозу та збираюся на перше змагання з пауерліфтингу»
Учасник спільноти, який живе з РС

park bench

«Я гуляв протягом 20 хвилин, не сідаючи відпочивати»
Учасник спільноти, який живе з РС

cycling

«Я проїхав на велосипеді 45 миль зі старими та новими друзями, і на цьому шляху я також дізнався дещо нове щодо РС!»
Учасник спільноти, який живе з РС

graduation

«Я отримав ступінь магістра з літературної творчості»
Учасник спільноти, який живе з РС

Що або хто вас надихає?

Це найближчі вам люди, ваш взірець для наслідування або це відчуття після досягнення мети, у здійсненність якої ви ніколи не вірили? Незалежно від того, хто це або що це, усвідомлення того, що вас мотивує та надихає, може допомогти вам у досягненні власних цілей.

Тельма

«Найбільше мене надихає моя донька. Втім, мене надихають і деякі супергерої, зокрема бодібілдер Мігель Роша, а також Наяра Шуберт, бразильська бодібілдерка — вона живе з РС, і завдяки їй я зрозуміла, як для мене важливо займатися спортом. І сам виклик надихає мене — він допомагає мені усвідомити, що я здатна чогось досягти і  можу подолати свої перешкоди» 
Тельма, живе з РС

Дізнайтеся більше про історію Тельми, яка надихає

Якщо ви маєте натхнення покращити ваш спосіб життя, незалежно від того, чи є у вас конкретна мета чи ні, буває складно визначитися, з чого почати. Ось кілька порад, які допоможуть вам і планувати, і досягати свої цілі, живучи з РС, від людей, які вже зробили це:

Щоб досягти високої мети, плануйте шлях до неї

Щоб досягти високої мети, плануйте шлях до неї
Якщо ви прагнете досягти чогось значущого або довгострокового, поділіть свою мету на дрібніші цілі, щоб крок за кроком наближатися до неї

small

Або встановіть менші цілі
Насправді вам навіть не варто прагнути досягти однієї великої мети. Ви можете визначити для себе менші цілі та здійснити заплановане за коротший проміжок часу

Goals

Визначте цілі, які підходять саме вам
Ваша мета не повинна ґрунтуватися на хайпі. Вона має бути унікальною та досяжною для вас. Тож подумайте про те, що ви можете зробити, та адаптуйте власну мету під себе

Survive

Навчіться справлятися з розчаруваннями
Ніщо вартісне ніколи не досягається легко. Бувають моменти, коли стає складно виконувати певні завдання, і ви дивуєтеся власній сміливості, чому ви їх розпочали. В такі моменти поговоріть із друзями та сім’єю й оточіть себе підтримкою. І пам’ятайте, завжди можна взяти коротку перерву!

Advice

Отримайте слушну пораду від компетентних людей
Повідомте своєму неврологу про свої задуми, і він допоможе вам досягти їх найбільш зручним для вас способом.

«Коли я повідомила своєму лікареві, що хочу вивчати магістерську програму з літературної творчості, він трохи здивувався, але повністю підтримав мене, пояснивши, що це допоможе моєму мозку залишатися активним!»
Барбара, яка живе з РС

«Коли я розповіла про свої плани почати займатися крос-боксом, мій лікар спочатку засумівався. Але після кількох консультацій і бесід ми досягли згоди» 
Тельма, яка живе з РС

Roll up

Засукайте рукава та починайте
Іноді на шляху до своєї мети постають перешкоди, але ніколи не здавайтеся. Якщо для вас це важливо, то варто боротися. Надихайтеся, спостерігаючи за досягненнями наших лідерів у подоланні викликів

Визначення цілей
Інколи повсякденне життя заважає або відволікає вас від вашої мети. Тому ми створили кілька ресурсів, щоб допомогти вам спланувати вашу мету та допомогти не збитися зі шляху. Ви також можете створити власні нотатки для бесіди з лікарем, щоб повідомити йому про свої пріоритети під час наступного візиту.


Goal reminder

Нагадування про мету
Нагадування про мету необхідно роздрукувати, заповнити та розмістити там, де ви бачитимете його щодня. Записування вашої мети допоможе запам’ятати її.

Завантажте PDF


Чи була ця інформація корисною?