Залиште зону комфорту

Залиште зону комфорту

Та сама стара пара капців. Та сама класична зачіска. Звична китайська їжа навинос. З роками нам все більше і більше подобається залишатися в зоні комфорту — безпечній і звичній.

Але чи завжди краще почуватися комфортно? А якщо прийняття чинників, які змушують вас відчувати дискомфорт, може допомогти вам отримати більше від життя? Зрештою, ніхто й ніколи не відкривав щось нове, дотримуючись старої рутини.

Ваша зона комфорту стримує вас? Читайте далі…

Щире спілкування з близькими людьми може допомогти їм зрозуміти, що насправді означає життя з РС для вас і яка підтримка вам дійсно потрібна — чи підтримка у повсякденних справах, чи відверті бесіди з вашим неврологом.

Натисніть на помаранчеву точку, щоб дізнатися більше.

Історія Барбари
Публікація найглибших, найпохмуріших таємниць цієї жінки у книзі про її життя як матері з РС — це вчинок, на який, на думку Барбари, вона ніколи б не наважилася. Однак цей крок і відкритість світу допомогли їй досягти більшого у житті з РС.

Виходити за межі моєї зони комфорту було так складно. Перш ніж натиснути «Опублікувати», я глибоко вдихнула, відчула себе дуже сміливою і натиснула. Розкриття реалій життя було свіжим, тривожним і хвилюючим водночас. Я ніколи не шкодувала про те, що зробила.

Барбара,
живе з РС

Якщо вам незручно виходити з дому через РС, поговоріть зі своїм неврологом. Разом ви зможете знайти спосіб залишити вашу зону комфорту.

one in three

В опитуванні взяли участь понад 1000 осіб, які живуть із рецидивно-ремітуючим типом перебігу РС*.
Третина опитуваних відповіли, що вони не залишають домівку так часто, як цього потребують, оскільки хвилюються, що їхні симптоми можуть когось збентежити.

Ніколи не відмовляйтеся від улюблених справ або місць, які вам подобається відвідувати, внаслідок вашого РС.

Якщо вам незручно виходити з дому через ваш РС, попросіть друга про підтримку. Відчуття поряд людини, якій ви довіряєте, може не тільки допомогти подолати такі симптоми, як «звисаюча стопа» або втома, а й надати вам додаткову впевненість, необхідну для виходу із зони комфорту.

Також важливо, щоб ви відверто обговорювали ці проблеми зі своїм неврологом. Це може бути непросто, але усвідомлення, наскільки РС наразі впливає на ваше повсякденне життя, мотивуватиме лікарів взаємодіяти з вами, щоб переконатися, що вони роблять все можливе для вашої підтримки.

Ознайомтеся з матеріалом Обговорення лікування зі своїм неврологом для отримання додаткової інформації та корисних порад щодо того, як поговорити зі своїм неврологом про все, що важливе для вас.

Ви не самотні!

Думка про те, щоб відверто розповісти про РС може викликати у вас відчуття дискомфорту. Однак щирість під час розмови з вашим лікарем допоможе вам отримати найкращу можливу підтримку та лікування на кожному етапі вашого життя з РС.

hannahs story

Понад 40%
респондентів, які живуть із рецидивно-ремітуючим типом перебігу РС, не наважуються обговорювати свої проблеми, зумовлені РС, оскільки не хочуть, щоб це здавалося, ніби вони скаржаться.

Ханна подумки боролася з діагнозом РС, але їй було легше про це нічого не говорити. Однак, коли вона нарешті наважилася відкритися своєму неврологу, він зміг її заспокоїти та зв’язати з консультантом. Зрештою, Ханна стала більш позитивною людиною та змогла справлятися зі щоденною рутиною набагато краще.

Перш ніж вийти зі своєї зони комфорту, я почувала себе жахливо, я нервувала та хвилювалася, що люди насміхатимуться наді мною або не сприйматимуть мене всерйоз. Але коли я це зробила, все змінилося.

Ханна,
живе з РС

Опинитися у власній зоні комфорту досить легко, але це не означає, що ви повинні залишатися там.

Якщо ви відчуваєте, що вам потрібен легкий поштовх вперед, ось як ви можете зробити ці перші кілька кроків...

Motivational advice

Ви також можете бути сповненими натхнення та вільними від обмежень. Ось кілька мотиваційних порад від тих, хто знайшов саме це...

Дізнайтеся більше

Building confidence in yourself can help you to start taking those first steps.

Зовсім не потрібно братися за все й відразу.

Зверніть увагу на цю чудову пораду щодо підвищення вашої самооцінки та впевненості — один маленький крок за один раз...

Більше порад

Set goals for yourself so you know what you’re aiming for

Визначення особистих цілей — чудовий спосіб дізнатися, чого ви хочете досягти, а розбивши ваші цілі на керовані, вимірні кроки, ви з більшою ймовірністю зможете їх досягти.

Розповісти про свої цілі вашому неврологу — також чудовий спосіб відкритися і допомогти йому глибше зрозуміти ваше життя. Саме цю інформацію фахівець зможе врахувати під час ухвалення рішень щодо лікування для забезпечення найкращого способу контролю РС з вашого боку.

Ознайомтеся з матеріалом «Визначте свої цілі» або подивіться на досягнення наших лідерів у подоланні викликів.

 

Stay focussed on what you want to achieve and keep pushing yourself.

Життя з РС може бути таким виснажливим, що ви можете втратити здатність зосереджуватися на інших важливих для вас речах.

Така техніка, як майндфулнес, може допомогти вам залишатися зосередженим і звільнити власні думки, особливо на роботі, де дуже складно сконцентруватися.

І пам’ятайте, вам не потрібно робити це самотужки!

Бесіда зі своїм лікарем і найближчими людьми або навіть групою підтримки РС про те, чого ви хочете досягти, може стати першим кроком до виходу із зони комфорту. Їхня підтримка може бути неоціненною, допомагаючи вам жити якомога краще.

Запитайте себе, чи не настав час залишити свою зону комфорту?

Чому б не кинути виклик своїм уявленням про РС за допомогою «Правди» або вийти за межі своєї зони комфорту, обравши «Дію» в нашій вправі «Правда або дія»?

*Глобальне опитування з РС 1075 осіб, що живуть із рецидивно-ремітуючим типом перебігу РС, і 580 партнерів із догляду щодо впливу РС на їхнє життя.
  1. MS global survey of people living with relapsing MS (RMS) and RMS care partners. 2015.

Чи була ця інформація корисною?